Derya Sağlık Kabini Başakşehir

Randevu Hattı

05414363960

PANSUMAN

PANSUMAN

Açık olan yaraları her türlü dış etkenlerden koruyarak yaralar üzerinde herhangi bir enfeksiyonun gelişmesini önlemek amacıyla gerçekleştirilen işlemlere genel olarak pansuman adı verilmektedir.

Pansuman işlemleri;

  • Yara içerisinde bulunan iltihap veya kan kalıntısı gibi iyileştirmeyi geciktirici etmenlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Yarada oluşabilecek kokuların önüne geçer.

Aseptik materyallerle gerçekleştirilen pansuman işlemleri,

  • Yara ağrısını azaltma konusunda da büyük bir yardım sağlar.
  • Yara üzerinde bir izolasyon görevi üstlenerek travma ve bakterilere karşı bir engel oluşturur.

Pansumanlar; yaranın durumu ve nemlilik derecesine göre sınıflandırılmakta olup alanında uzman kişilerle birlikte yaraya özel olarak uygulama işlemleri gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

Özel Derya Sağlık Kabini olarak bu bilinç doğrultusunda bünyemizde yer alan Başakşehir evde pansuman hizmetimiz ile müşterilerimizin pansuman işlemlerini üst düzey dikkatle gerçekleştirmekteyiz. Sağlık kabinlerimiz başta olmak üzere ayrıca hastalarımızın evlerinde de sunduğumuz pansuman hizmetimiz ile var olan ihtiyaçları en üst düzeyde karşılayabilmek amacıyla çalışmalarımızı titizlikle yürütmekteyiz.

Pansuman İşlemleri Neden Önemlidir?

Pansuman işlemleri açık yaralar üzerinde gerçekleştirilmekte olup açık yaralar aslında dışarıdan bakteri ile temas etmeye oldukça müsaittir. Bakteriler açık yara üzerinde kısa sürede enfeksiyon oluşturabilirken, oluşan yeni enfeksiyonlar yaraların daha da büyümesine, içinde iltihap oluşmasına ve yaraların çok daha geç iyileşmesine neden olmaktadır. Pansuman açık yaraların dış dünya ile ilişkisini kesmeye yarayan oldukça önemli bir işlemdir.

Özel Derya Sağlık Kabini olarak bünyemizde yer verdiğimiz Başakşehir evde pansuman hizmetimiz ile hastalarımızın bu konuda en büyük yardımcıları konumunda yer almaktayız. Alanında gerekli eğitimleri tamamlamış uzman kadromuz ve insan sağlığını temel alan hizmet anlayışımızla birlikte yaraya özel olarak pansuman işlemleri gerçekleştirerek bu konuda hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın en büyük yardımcıları konumunda yer almaktayız.

Pansuman İşlemleri İçin Profesyonel Hizmetin Adresi: Derya Sağlık Kabini

Özel Derya Sağlık Kabini olarak hizmet vermeye başladığımız ilk günden itibaren profesyonel çalışma anlayışımızdan hiçbir taviz vermeden hizmetlerimizi yürütmeye devam etmekteyiz. Başakşehir evde pansuman hizmetimiz başta olmak üzere gerek sağlık kabinlerimizde gerekse de hastalarımızın evlerinde gerçekleştirdiğimiz işlemlerimizi steril ortamlarda, kontrollü ve hasta durumuna göre belirleyerek hastalarımızın sağlıklarına en kısa sürede kavuşmaları için çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!